Kush e fitoi këpucën dhe dorëzën e artë në Premier League?

Kush e fitoi këpucën dhe dorëzën e artë në Premier League?

Jamie Vardy ka fituar këpucën e artë, si golashënuesi më i mirë i Premier Ligës për këtë sezon, ndërsa portieri Ederson ka fituar dorëzën e artë, me më së shumti gola të pa prekura.

Jamie Vardy ka shënuar plot 23 gola dhe ka bërë plot 5 asistime të tjera, për të mposhtur konkurrencën që vinte nga Aubameyang i Arsenal dhe Ings i Soumthampton, që kishin na 22 gola dhe duke u bërë lojtari më i vjetër në moshë, që arrin të fitojë këtë çmim, raporton Insajderi.

Portieri i Manchester City, Ederson, ka fituar çmimin “Dorëza e Artë”, pasi ka mbajtur golin e pa prekur për 16 ndeshje në këtë sezon./Insajderi.com.