Kush është njeriu i Trabzonsporit që do ta zbresë me këmbë në tokë Donis Avdiajn?

Kush është njeriu i Trabzonsporit që do ta zbresë me këmbë në tokë Donis Avdiajn?

Zyrtarizimi i Donis Avdijaj si futbollist i skuadrës turke, Trabzonspor është vetëm çështje orësh, shkruan Insporti.com.

Insporti gjatë ditës ka raportuar se Avdijaj sot do të nënshkruajë kontratë trevjeçare me një pagë prej 250 mijë euro në sezon.

Avdijaj tash e disa muaj është pa klub që nga përjashtimi që i është bërë nga klubi holandez, Willem II.

Klubi holandez e kishte përjashtuar Avdijaj së bashku me pesë futbollistë të tjerë për shkak të thyerjes së rregullave të klubit dhe se janë kapur duke luajtur me letra (poker), më shumë në Insporti.com.