Kush me kë luan sot në Superligën e Kosovës?

Kush me kë luan sot në Superligën e Kosovës?

Vushtrria do ta ketë kundërshtarin shumë të vështirë të shtunën. Prishtina udhëton atje për tu përballur në xhiron 24 në Superligën e Kosovës në futboll.

Skuadrat kanë qëllime krejt të kundërta, Vushtrria e dorëzuar para kohe në kampionat dhe Prishtina që kërkon titullin.

Ekipi vendës Vushtrria është në vendin e 11 me 16 pikë, kurse Prishtina në të tretin me 44 pikë.

Sfida tjetër zhvillohet në Llap, mysafir është Drenica.

Edhe për Llapin, shpëtimi i sezonit do të ishte pozita që qon në gara ndërkombëtare, kurse Drenica tenton sa më shpejtë të siguroj pikë që e mbajnë skuadrën jashtë pozitave që qojnë një rang më të ulët garash.

Të dyja këto përballje zhvillohen sot nga ora 17:00


Insajderi.com