Kush shënoi më shumë gola pas pandemisë, Lewandowski apo Haaland?

Kush shënoi më shumë gola pas pandemisë, Lewandowski apo Haaland?

Robert Lewandowski i Bayern Munich dhe Erling Haaland janë dy sulmuesit më të mirë në Bundesliga aktualisht, dhe më gjerë.

Pas pandemisë, ose kthimit të futbollit në Bundesliga, Robert Lewandowski ka pasur paraqitje më të mira se Erling Haaland.

Nëntë gola i ka realizuar 31 vjeçari në Bundesliga pas pandemisë, kurse Haaland katër.

Nga dy gola i shënuan të dy në ndeshjen e fundit, Bayern fitoi 3:1 ndaj Feriburt kurse Borussia Dortmund mposhti 2:0 udhëtim ekipin Leipzig.

Bayern Munich veçse është shpallur kampion në Bundesliga, që është hera e 30-të në historinë e klubit.

/Insajderi.com/