Ky është transferimi më i mirë që ka bërë Klopp te Liverpooli

Ky është transferimi më i mirë që ka bërë Klopp te Liverpooli

Jurgen Klopp ka ndërtuar një super skuadër te Liverpooli me transferime rekorde si Virgil Van Dijk dhe Alisson Becker.

Në një intervistë për Pure Football Podcast, Klopp ka zbuluar transferimin e tij më të mirë te Liverpooli.

“Është Trent. Ne nuk kishim nevojë ta blinim atë, por ndihmësi im Pep Lijnders e solli atë dhe tha: Ai luajti rolin e numrit 6 për mua. Luajti në dy krahët e mbrojtjes, luajti në të djathtë dhe në të majtë të sulmit”, ka thënë fillimisht Klopp, më shumë në Insporti.com.