Ky është vendimi për futbollistët serb të Slovan Bratislavës para ndeshjes me Feronikelin

Ky është vendimi për futbollistët serb të Slovan Bratislavës para ndeshjes me Feronikelin

Feronikeli aventurën në garat evropiane do ta vazhojë kundër  Slovan Bratislava në kuadër të Ligës së Evropës.

Kampioni i Kosovës në futboll do të përballet me Bratislavën në rundin e dytë kualifikues të Ligës së Evropës.

Komiteti i Futbollit të Serbisë ka kërkuar gjatë ditës nga Slovan Bratislava që dy lojtarët serbë të skuadrës Dejan Drazic dhe Aleksandar Cavric të mos luajnë kundër kampionit të Kosovës, më shumë në Insporti.com.