La Liga ka 10 ndeshje sonte, Reali mund të shpallet kampion që sonte

La Liga ka 10 ndeshje sonte, Reali mund të shpallet kampion që sonte

La Liga sonte ka ndeshje shumë interesante për tu ndjekur. Të gjitha ndeshjet do të zhvillohen nga ora 21:00, përveç Eibar vs Valladolid që po zhvillohet nga ora 18:30, raporton Insajderi.

Ath Bilbao vs Leganes, Barcelona vs Osasuna, Betis vs Alaves, Celta Vigo vs Levante, Getafe vs Atletico Madrid, Mallorca vs Granada, Real Madrid vs Villarreal, Real Sociedad vs Sevilla dhe Valencia vs Espanyol.

Vëmendja kryesore është tek ndeshet e Barcelona vs Osasuna dhe Real Madrid vs Villarreal, pasi nëse Real Madrid fiton sonte e në anën tjetër Barcelona humb, titulli do të fitohet nga Real Madrid./Insajderi.com.