Lajm i keq për Hamiltonin në Bahrein

Lajm i keq për Hamiltonin në Bahrein

Pasi një gabim në softuer ia humbi garën për Shpërblimin e Madh të Australisë në Formula 1, kampioni aktual i botës Lewis Hamilton në Bahrein ka ardhur me qëllim të artë të arrijë fitoren e parë të sezonit.

Por shtegu Sakhir është një prej atyre vendeve ku ekipi i Ferrarit tradicionalisht ka shumë sukses dhe kjo u vërtetua sot nga rezultatet e stërvitjeve ku Vettel dhe Raikkonen kishin kohë më të mirë sesa konkurrentët e tyre.

Sidoqoftë, Hamiltonit iu komplikua edhe më shumë puna në këtë garë ende pa filluar ajo, në fakt, pa filluar as kualifikimet, që zhvillohen të shtunën.

Lajmi i plotë, në Insporti.