Lajm i keq për Kosovën – Enis Bardhi po kalon nëpër një formë të lartë

Lajm i keq për Kosovën – Enis Bardhi po kalon nëpër një formë të lartë

Mesfushori që ka prejardhje shqiptare, por që luan për Maqedoninë, Enis Bardhi, është duke kaluar nëpër një formë të lartë tek ekipi i Levantes në La Liga.

Ai shënoi dy gola në fitoren 3:2 të Levantes ndaj Celta Vigos. Ndeshja i takoi xhiros së 37-të, të kampionatit spanjoll. Një xhiro para fundit Levante renditet e 12-ta me 46 pikë, raporton Insajderi.

Enis Bardhi ka gjithsej 30 paraqitje në La Liga këtë sezon dhe ka realizuar plot 7 gola, një shifër e lartë kjo, marrë parasysh se ai luan si mesfushorë dhe këto statistika të tij, kanë rënë në sy të trajnerit Mikel Arteta, i cili ka shprehur interesim për transferimin e tij tek Arsenal/Insajderi.com.