Lakers me James në krye, fitojnë ndaj Milwaukee Bucks – rezulatet në NBA

Lakers me James në krye, fitojnë ndaj Milwaukee Bucks – rezulatet në NBA

Me performacën e lartë të sezonit superylli LeBron James udhëhoqi ekipin e tij Los Angeles Lakers drejt fitores ndaj Milwaukee Bucks me rezultat 113-106, transmeton Anadolu Agency (AA).

James përfudoi ndeshjen me 34 pikë ndaj Bucks.

Anthony Davis luajti me 18 pikë, nëntë kërcime dhe gjashtë asiste ndërsa Caldwell-Pope shtoi 23 pikë për Lakersat.

Për Bucks, Giannis Antetokounmpo shënoi 25 pikë dhe 12 kërcime, Jrue Holiday shtoi 22 pikë ndërsa Khris Middleton 20 pikë.

Lakers në tabelën e fitoreve dhe humbjeve për këtë sezon tani qëndron në 12-4 ndërsa Bucks 9-6.

Rezultatet në NBA:

Milwaukee Bucks – Los Angeles Lakers: 106-113

Utah Jazz – New Orleans Pelicans: 129-118

Golden State Warriors – New York Knicks: 104-119

/Insajderi.com