Lakers mposht San Antonio-n, James shënon ‘triple-double’

Lakers mposht San Antonio-n, James shënon ‘triple-double’

Los Angeles Lakers ka mposhtur si mysafir San Antonion Spurs-in me rezultatin 109-103 në Ligën Amerikane të Basketbollit (NBA), njofton Insajderi.

Sezoni në NBA vazhdoi me dhjetë ndeshje. Në fitoren e kampionëve të fundit, Lakers, LeBron James shënoi “triple-double” me 26 pikë, 11 kërcime dhe 10 asistime.

James, 36 vjeç, u bë basketbollisti i katërt më i vjetër në historinë e NBA-së që shënon “triple-double”.

Në ekipin mysafir u dallua edhe Anthony Davis me 34 pikë dhe 11 kërcime.

Ndërkaq, për Spurs-in, Keldon Johnson shënoi 26 pikë dhe DeMar DeRozan 23 pikë.

Rezultatet

Charlotte Hornets-Memphis Grizzlies: 93-108

Dallas Mavericks-Miami Heat: 93-83

Detroit Pistons-Boston Celtics: 96-93

Brooklyn Nets-Atlanta Hawks: 96-114

San Antonio Spurs-Los Angeles Lakers: 103-109

Minnesota Timberwolves-Washington Wizards: 109-130

Milwaukee Bucks-Chicago Bulls: 126-96

Denver Nuggets-Phoenix Suns: 103-106

Utah Jazz-Los Angeles Clippers: 106-100

Golden State Warriors-Portland Trail Blazers: 98-123

/Insajderi.com