Dani Alves mund të transferohet në Kinë gjatë verës

Mbrojtësi brazilian, Dani Alves gjatë verës mund të largohet nga Juventusi, edhe pse ka kont" />

Lamtumirë Juve, Alves befason me klubin e ri

Lamtumirë Juve, Alves befason me klubin e ri

Dani Alves mund të transferohet në Kinë gjatë verës

Mbrojtësi brazilian, Dani Alves gjatë verës mund të largohet nga Juventusi, edhe pse ka kontratë me kampionin e Italisë deri në vitin 2018.

Sipas mediave italiane, ish anëtari i Sevillas dhe Barcelonës pritet të transferohet në Superligën e Kinës, përcjell Express.

Alves thuhet se ka oferta nga Fortuna Hebei, Shanghai Shenhua dhe Shanghai SIPG.