Lazio dëshiron të kthej ish-lojtarin e tyre

Lazio dëshiron të kthej ish-lojtarin e tyre

Ekipi italian, Lazio është shumë afër të rikthej Filipe Anderson nga West Ham, transmeton Insajderi.com

Bisedimet mes dy klubeve janë në process, derisa klubi dhe lojtari kanë arritur marrëveshje personale.

28 vjeçari, u largua nga gjigandët e Serie A drejt West Ham në vitin 2018, derisa tani është vendosur të rikthehet në Itali.

Gjatë kësaj periudhe me klubin anglez, ai ka zhvilluar 63 paraqitje ku ka shënuar 10 gola, ndërsa edicionin e kaluar ishte i huazuar te Porto./insajderi.com