Lazio mposht Juventusin dhe fiton Superkupën e Italisë

Lazio mposht Juventusin dhe fiton Superkupën e Italisë

Lazio ka arritur të fitojë për herë të pestë në histori Superkupën e Italisë, e cila sivjet u zhvillua në Riad të Arabisë Saudite.

Lacialët në finale mposhtën Juventusin me rezultat 3:1, ashtu siç bën edhe në Serie A pak javë më parë, me shume ne Insporti.com