Lazio ofron 18 milionë euro për Vedat Muriqin (VIDEO)

Lazio ofron 18 milionë euro për Vedat Muriqin (VIDEO)

Lazio nuk e ka ndërmend të heq dorë nga futbollisti kosovar, Vedat Muriqi.

Prandaj, ekipi nga Roma, ka bërë edhe ofertën e fundit në vlerë hiq më pak se 18 milionë euro, raporton gazetari italian, Gianluca DiMarzio, njofton Insajderi.

26 vjeçari ka pasur paraqitje të shkëlqyeshme në sezonin e kaluar në Turqi me Fenerbachen.

Muriqi, ka shënuar 17 gola dhe Lazio e duan me çdo kusht në skuadër tash pasi kanë siguruar edhe paraqitje në Ligën e Kampionëve./Insajderi.com