Legjendari Iker Casillas përfundon karrierën

Legjendari Iker Casillas përfundon karrierën

Iker Casillas zyrtarisht ka njoftuar se po pensionohet nga futbolli, njofton Insajderi.

Casillas po i jep fund një karriere 22 vjeçare, pjesën më të madhe të së cilës e kaloi në Real Madrid.

Fituesi i Kupës së Botës nuk ka marrë pjesë në ndonjë ndeshje garuese prejse ka vuajtur një lëndim serioz në maj të vitit 2019.

Ai u shërua nga sulmi në zemër dhe u rikthye në ekpin e Portos.

Por, tani, në moshën 39 vjeçare ka vendosur t’i japë fund përfundimisht vënies së dorashkave dhe mbrojtje së portës./Insajderi.com