Leicester fiton ndaj Shefield United – Lufta për top 4 edhe më e ngushtë

Leicester fiton ndaj Shefield United – Lufta për top 4 edhe më e ngushtë

Leicester City, ka bërë një hap gjigant drejt garës së zjarrtë për të arritur top 4 në tabelën përfundimtare të Premier League.

Leicester fitoi 2 me 0 kundër Shefield United, që konsiderohej një kundërshtarë i vështirë. Goli i parë u shënua nga Perez në minutën e 29’ dhe Gray në minutën e 79’, duke vulosur fitoren e ekipit të Leicester.

Leicester tani ka 62 pikë, 3 pikë më shumë se sa Manchester United, që e ka një ndeshje më pak dhe luan kundër Crystal Palace./Insajderi.com.