Lewandowski e merr në shtrat trofeun e Ligës së Kampionëve

Lewandowski e merr në shtrat trofeun e Ligës së Kampionëve

Sulmuesi i Bayernit, Robert Lewandoëski, i cili ishte ndër meritorët që klubi gjermani fitoi Ligën e Kampionëve ka postuar një fotografi interesant  në Instagram.

Ai ka marrë në shtrat trofeun e çmuar, për të shprehur kështu lumturinë e këtij suksesi.

Lewandowski është në formë të jashtëzakonshme, ka pasur pëformanca të shkëlqyera në Bundesligën gjermane dhe Ligën e Kampionëve.

Bayërni fitoi Ligën e Kampionëve që është i gjashti në histori për këtë klub. /Insajderi.com

 

View this post on Instagram

 

Woke up like this😂🏆 #aboutlastnight #uclfinal @fcbayern

A post shared by Robert Lewandowski (@_rl9) on