Lewandowski i shënon gol të bukur ish-skuadrës [video]

Lewandowski i shënon gol të bukur ish-skuadrës [video]

Bayern Munich ka dyfishuar epërsinë ndaj Dortmundit, 0-2.

Dhe ishte sulmuesi polak Robert Lewandowski ai që shënoi në minutën e 37, duke dërguar topin në rrjetë pas një goditje me thembër.

Kimmich asistoi për epërsinë e dytë të Bayernit, kurse golin e parë e kishte shënuar Arjen Robben.

https://www.youtube.com/watch?v=UZ2zVB70olI&feature=youtu.be&a