Lexoni komentet e Tyson, Klitschko, Holyfield, e të tjerë, për duelin Fury vs. Joshua

Lexoni komentet e Tyson, Klitschko, Holyfield, e të tjerë, për duelin Fury vs. Joshua

Boksierët më të njohur në planet, kanë përzgjedhur të preferuarin e përballjes mes Tyson Fury e Anthony Joshua.


-Mike Tyson

“Që pas kohës time, Fury është boksieri më i mirë në botë i peshave të rënda. Fury do të fitoj”.


-Wladimir Klitschko

“Joshua është një atlet superior, luftëtar i shkëlqyeshëm, kampion olimpik. Mendoj dhe uroj që përfundimisht Joshua do të bashkojë të gjithë rripat e boksit”.


-Evander Holyfield

“Fiton Tyson Fury. Ai mund të luftojë! Dallimi tek sportistët bëhet në atë se sa shumë punojnë. Joshua mund të jetë boksieri më i mirë për të tjerët, por me Fury, ju kurrë nuk mund ta dini. Ai ka krahë të gjatë dhe hedh grushte që nuk i shihni. Boksi është mendor – ka të bëjë me atë që është më i fortë në mendje, që tejkalon gjërat fizike”.


-George Foreman

“Ai djalë, Tyson Fury, do të duhet të jepni gjithçka që keni për ta rrahur. Dua të jem i sinqertë me ju – thjesht nuk besoj që Joshua mund ta rrah Furyn”.


-David Haye

“Unë mendoj se personi i vetëm që ka artileri, aftësi, atletikë, njohuri e përvojë për të pasur një shans për ta mposhtur Furyn është Anthony Joshua.


-Toni Bellew

“Fury është numër 1, por akoma mendoj se Anthony Joshua mund ta rrah. Ka të bëjë me stilin, e në këtë rast, stili i Joshua nuk i përshtatet Furyt”.


-Ricky Hatton

“Fiton Tyson Fury”.


Insajderi.com