Lirim Kastrati shënon në derbin e madh të Kroacisë (VIDEO)

Lirim Kastrati shënon në derbin e madh të Kroacisë (VIDEO)

Sulmuesi i përfaqësuese së Kosovës U-21, Lirim Kastrati, ka shënuar gol në derbin e ligës kroate, në mes Hajdruk Split dhe Dinamo Zagrebit, njofton Insajderi.

Kastrati, ka arritur të gjejë rrjetën në minutën e 44’ të pjesës së parë, kur nga afërsia e ka kaluar në epërsi ekipin e tij.

Sulmuesi, vetëm sa është kthyer nga lëndimi, lëndim ky që e la jashtë grumbullimit tek përfaqësuesja e Kosovës.

Me këtë gol, Kastrati e ka konfirmuar formën e tij të mirë në kampionatin kroat./Insajderi.com.