LIVE: Spanja arrinë fitore pas vazhdimeve kundër Kroacisë

LIVE: Spanja arrinë fitore pas vazhdimeve kundër Kroacisë

Spanja ka arritur të mposht Kroacinë me rezultat 5-3 pas vazhdimeve, shkruan Insajderi.

Kjo ndeshje në përgjithësi u karakterizua me dominim të spanjollëve.

Në pjesën e parë u shënuan dy gola.

Të parët që kaluan në epërsi ishin kroatët, pasi Unai Simon nuk arriti të pranonte mirë topin e Pedrit, ku edhe u shkaktua autogol.

Pastaj në minutën e 38-të të ndeshjes, Pablo Sarabia barazoi rezultatin.

Në pjesën e dytë u zhvillua ndeshje shumë e fortë.

Cesar Azpilicueta shënoi në minutën e 57-të për të kaluar spanjollët epërsi.

Kurse në minutën e 77-të Ferran Torres shënoi golin e tretë për Spanjën.

Kur u mendua se ndeshja do të përfundonte, Kroacia arritë të shënoi edhe dy gola tjerë për të shkuar në vazhdime.

Mislav Orisic në minutën e 85-të dhe Mario Pasalic në minutat shtesë të fundit të ndeshjes, i siguruan vazhdimet kroatëve.

Në pjesën e parë të vazhdimeve, Spanja arriti të shënoi edhe dy gola tjerë, për të sigurar kalimi tutje në qerefinale të EURO 2020.

Goli i Alvaro Moratas në minutën e 100-të dhe Mikel Oyezebal, i siguran kalimin tutje “furisë së kuqe”./insajderi.com


Fillon pjesa e dytë e vazhdimeve


Përfundon pjesa e parë e vazhdimeve

Ka përfunduar me rezultat 3-5 pjesa e parë e vazhdimeve në të mirët të Spanjës përball Kroacisë.

Spanjollët arritën të shënojnë dy gola në të pjesë.

Goli i parë erdhi në minutën e 100-të përmes Alvaro Moratas.

Pastaj pas tre minutash Mikel Oyezebal shënoi gol për rezultatin 5-3.


Spanja shënon edhe golin e radhës kundër Kroacisë

Spanja ka arritur në shënoj edhe golin e pestë kundër Kroacisë.

Golin e shënoi Mikel Oyezebal në minutën e 103-të të ndeshjes.


Spanja kalon në epërsi ndaj Kroacisë

Spanja ka arritur të kalojë në epërsi në ndeshjen kundër Kroacisë.

Golin e shënoi Alvaro Morata në minutën e 100-të të ndeshjes.


Fillon pjesa e parë e vazhdimeve


Përfundon koha e rregullt, ndeshja shkon në vazhdime

Pjesa e dytë e kësaj ndeshje u karakterizua me lojë të fortë nga të dyja skuadrat.

Spanjollët arritën të shënojnë dy gola në këtë pjesë.

I pari ishte Cesar Azpilicueta i cili i siguroi epërsinë ekipit të tij në minutën e 57-të, pastaj Ferran Torres në minutën e 77-të.

Kur u duk se ndeshja përfundoi, Kroacia u kundërpërgjigj me dy gola.

Njëri në minutën e 85-të përmes Mislav Orsic, pastaj Mario Pasalic në minutat e fundit të ndeshjes për të sigurar vazhdimet.


Kroacia barazon rezon rezultatin ndaj Spanjës

Kroacia ka arritur të barazoj në sekondat e fundit rezultatin me Spanjën

Golin e shënoi Mario Pasalic me kokë në minutat shtesë të përfundimit të ndeshjes.


Kroacia ngushton epërsinë ndaj Spanjës

Kroacia ka arritur të ngushtoj epërsinë ndaj Spanjës.

Golin e shënoi Mislav Orsic në minutën e 85-të të ndeshjes.


Spanja shënon edhe golin e tretë

Kombëtarja spanjolle ka arritur të shënoi edhe golin e tretë kundër Kroacisë.

Goli u shënua nga Ferran Torres në minutën e 77-të të ndeshjes.


Spanja avancon ndaj Kroacisë

Spanja ka arritur të kaloj në epërsi ndaj Kroacisë.

Golin e shënoi Cesar Azpilicueta në minutën e 57-të të ndeshjes.

Deri në këtë minutë të pjesës së dytë, spanjollët janë duke dominuar ndeshjen.


Fillon pjesa e dytë e ndeshjes


Përfundon pjesa e parë e ndeshjes

Ka përfunduar me rezultat 1-1 pjesa e parë mes Kroacisë dhe Spanjës.

Kjo pjesë në përgjithësi u dominua nga spanjollët, të cilët kishin posedimin e topit dhe rastet.

Përkundër kësaj, Unai Simon nuk arriti të ndaloj pasimin e Pedrit, kështu kroatët kaluan në epërsi ndaj në minutën e 20-të, për shkak të këtij gabimi.

Pas këtij goli, “furia e kuqe” u hodh në sulm ku edhe arritën të barazojnë rezultatin.

Pablo Sarabia barazoi rezultatin në minutën e 38-të, për të shkuar kështu në pushimin e pjesës së parë me rezultat të barabartë.


Spanja arrin të barazoj rezultatin

Spanja ka arritur të barazoj rezultatin kundër Koracisë.

Golin e shënoi Pablo Sarabia në minutën e 38-të të ndeshjes.


Kroacia kalon në epërsi ndaj Spanjës

Kroacia ka arritur të kaloj në epërsi ndaj Spanjës.

Ishte vetë Pedri që shënoi në portën e tij, pasi pasoi tek Unai Simon, derisa ky i fundit nuk mund të ndalonte topin.

Deri në këtë minutë, spanjollët janë duke dominuar ndeshje.


Fillon ndeshja mes Kroacisë dhe Spanjës.