fbpx

Liverpool – Bayern Munich, historia flet në të mirë të këtij ekipi

Liverpool – Bayern Munich, historia flet në të mirë të këtij ekipi

Finalisti i vitit të kaluar në Ligën e Kampionëve, Liverpooli, sot do të ketë përballë kampionin e Gjermanisë dhe pesë herë fituesin e kësaj gare, Bayern Munichun.

“Reds” po kalonjë një formë fantastike nën urdhrat e gjermanit Klopp, ku në Premierligë janë në pozitën e dytë me pikë të barabarta me liderin Manchester Cityn, dhe me një ndeshje më pak, transmeton Insporti

Ndërsa, bavarezët momentalisht gjenden në pozitën e dytë në Bundesligë, me vetëm tre pikë më pak se lideri Borussia Dortmundi.

Lexoni më shumë rreth statistikave të përballjeve Liverpool – Bayern Munchen