Liverpool dhe Arsenal takohen përsëri sot – kësaj radhe në Carabao Cup

Liverpool dhe Arsenal takohen përsëri sot – kësaj radhe në Carabao Cup

 

Ekipi i Liverpool dhe ai i Arsenal, do të ndeshen sonte në kuadër të Carabao Cup, vetëm disa ditë pas ndeshjes në Premier Ligë, të cilën e fitoi ekipi i Jurgen Kloop, me rezultat 3 me 1, njofton Insajderi.

Janë raportuar mungesa nga të dyja ekipet – Liverpool, është prekur nga Covid 19, pasi lojtari i tyre, Thiago Alcantara, ka rezultuar pozitiv, ndërsa krahas tij, mungojnë edhe Matip, Chamberlain e Tsimikas, ndërsa në dyshim është kapiteni Jordan Henderson.

Te Arsenal, ka më shumë mungesa – Chambers, Mari, MArtinelli, Mustafi dhe Smith Rowe, janë mungesa të konfirmuara, nërda në dyshim janë lojtarët si Soares e Sokratis.

Ndeshja luhet në Anfield dhe fillon nga ora 20:40./Insajderi.com.