Liverpool dhe City e Atletico Madrid marrin pikët e plota

Liverpool dhe City e Atletico Madrid marrin pikët e plota

Ekipi i Liverpool, ai i Manchester City dhe ekipi spanjoll Atletico Madrid, kanë arritur fitoret e tyre në gjiton e dytë të fazës së grupeve në Ligën e Kampionëve, njofton Insajderi.

Liverpool, ka arritur fitore me rezultat 2 me 0 ndaj ekipit të Mydtjylland me golat e Jota dhe Salah.

Manchester City, poashtu ka arritur të mposhtë ekipin e Marsille, me rezultat 3 me zero, me golat e Torres, Gundogan e Sterling.

Edhe ekipi i Atletico Madrid ka fituar, por me vështirësi ndaj ekipit të Salzburg, me rezultat 3 me 2. Golat për Salzburgun i shënuan Szoboszlai dhe Berisha, ndërsa Llorente me një gol dhe Felix me dy të tjera siguruan tri pikët për ekipin e Atletico Madrid./Insajderi.com.