Liverpool dhe Real Madrid mbyllet pa gola, madrilenët kalojnë në gjysmëfinale

Liverpool dhe Real Madrid mbyllet pa gola, madrilenët kalojnë në gjysmëfinale

Të dyja skuadrat kanë barazuar me shifrat 0-0 mbrëmjen e sotme në Angli, duke bërë që ekipi i udhëhequr nga Zidane të pret një biletë për në gjysmëfinalen e Champions League, njofton Insajderi.

Pavarësisht se në fazën e grupeve luajtën kualifikimin deri në ndeshjen e fundit, në fazën me eliminim direkt “galaktikët” i tregojnë të gjithëve se mbeten ende një “ujk i vjetër” i këtij kompeticioni.

Kështu, ekipi i teknikut francez, Zinedine Zidane, nuk është mposhtur as në ndeshjen e kthimit në Angli. /Insajderi.com