Liverpool përsëri ‘ngec’ në barazim, kësaj radhe me Newcastle United

Liverpool përsëri ‘ngec’ në barazim, kësaj radhe me Newcastle United

Kampioni aktual anglez, Liverpool, nuk ka shkuar më shumë se një barazim pa gola ndaj nikoqirëve të Newcastle United, njofton Insajderi.

Ndeshja në përgjithësi ishte e dominuar nga mysafirët, të cilët në pjesën e parë kishin tri raste shënimi me Salah dhe Firmino, por pa arritur të shënonin gol.

Në pjesën e dytë përsëri rastet e krijuara i takonin ekipit të Klopp, por ishin të pafuqishëm të realizonin.

Deri në fund ekipi i trajnerit Steve Bruce arriti mirë të markonte zonën e vet, duke mos lejuar të mposhtet për asnjë moment portieri Darlow.

Me këtë pikë të fituar, Newcastle ruan pozitën e 14-të në ligë me 19 pikë, ndërsa Liverpool mbetet lider me 33 pikë. /Insajderi.com