Liverpooli me barazim e mbyll turin parasezonal në Amerikë

Liverpooli me barazim e mbyll turin parasezonal në Amerikë

Liverpooli dhe Sporting Lisbona kanë barazuar me rezultat 2-2 në ndeshjen miqësore të zhvilluar në mëngjesit e sotëm (e enjte).

Skuadra e Jurgen Klopp ka shkuar në tri ndeshje radhazi pa fitore gjatë përgatitjeve para-sezonale.

Pas humbjeve nga Borussia Dortmund dhe Sevilla, Reds kanë barazuar me Sportingu në ndeshjen e zhvilluar në Yankee Stadium të Nju Jorkut.

Lexo më shumë