Danimarka kualifikohet në çerekfinale

Danimarka kualifikohet në çerekfinale

Danimarka kualifikohet në çerekfinale

Danimarka është çerekfinalisti i parë i kampionatit “EURO 2020”.

Ata e mposhtën Uellsin me rezultat 4 me 0.

Kështu, danezët në çerekfinale do të presin fituesin e ndeshjes Çeki & Holandë.


Danimarka shënon golin e katërt

Martin Braithwaite shënoi golin e katërt në minutat shtesë.

Ishte i nevojshëm sistemi VAR që të cilësohet si gol vënja në rrjet e topit nga  Braithwaite


Wilson ndëshkohet me karton të kuq

Harry Wilson i Uellsit në fund të ndeshjes është ndëshkuar me karton të kuq.

Ai ndërhyri mbi lojtarin me danez, aq sa gjyqtari i ndeshjes vendosi ta përjashtojë nga loja.

Danimarka po fiton 3 me 0 kundër Uellsit.


Danimarka shënon golin e tretë

Danimarka ka shënuar golin e tretë kundër Uellsit.

Joakim Maehle shënoi në minutën e 89’t.

Ky gol erdhi pas një asistimi fantastik nga Mathias Jensen.


Danezët dyfishojnë epërsinë kundër Uellsit

Danimarka ka dyfishuar avantazhin kundër Uellsit.

Kasper Dolberg, shëno golin e dytë në minutën e 48.


Fillon pjesa e dytë e ndeshjes Uells & Danimarkë


Përfundon pjesa e parë – Danimarka në avantazh

Ka përfunduar pjesë e parë e ndeshjes Uells & Danimarka, ku danezët kanë avantazh 1 me 0.

Ata po ashtu kanë posedimin e topit 61 për qind me 39.

Por, Uellsi kishte një goditje drejt portës, ndërsa Danimarka tri.

 


Danimarka kalon në epërsi kundër Uellsit

Danimarka ka kaluar në epërsi kundër Uellesit.

Kasper Dolberg shënoi gol në minutën e 27 për t’i kaluar danezët në epërsi.

Sulmuesi 23 vjeçar shënoi përmes një goditjeje jashtë 16 metërshit.

GOLI

 


Fillon ndeshja Uells & Danimarka.

Ka filluar ndeshja e parë e 1/8 të finales ndërmjet Uellsit dhe Danimarkës.


Formacionet e ndeshjes Uellsi & Danimarka

Ndeshja e parë e eliminimit direkt në 1/8 e finales do të zhvillohet ndërmjet Uellsit dhe Danimarkës.

Tashmë të dy kombëtaret kanë publikuar formacionet zyrtare – për ndeshjen që fillon nga ora 18:00.

Uellsi: Ward, Davies, Rodon, Allen, Ramsey, Bale, Moore, Roberts, Morrell, James, Mepham.

Danimarka: Schmeichel, Vastegaard, Kjaer, Maehle, Christensen, Delaney, Braithëaite, Dolberg, Damsgaard, Stryger, Hojbjerg.

Uellsi arriti ta kalonte grupin si e dyta pas Italisë, ndërsa Danimarka po ashtu si e dyta pas Belgjikës. /Insajderi.com