Llapi dhe Ballkani shënojnë fitore, ekipi nga Suhareka merr kryesimin në Superligë

Llapi dhe Ballkani shënojnë fitore, ekipi nga Suhareka merr kryesimin në Superligë

Llapi ka shënuar fitore pas shtatë golave kundër Arbërisë, ndërsa Ballkani ka mposhtur Trepçën ’89 në Mitrovicë, njofton Insajderi.

Llapi ka fituar trilerin e shtatë golave, duke mposhtur Arbërinë me shifrat 4:3. Golat për nikoqirët i shënuan Bahtiri (dy autogola), Hyseni dha Januzi, ndërsa golat për mysafirët i shënuan Marclei dy herë dhe Zabërgja, shënoi golin e fundit.

Ballkani ka shënuar fitore me shifrat 2:0 kundër Trepçës ‘89, teksa golat për mysafirët u shënuan nga Daku (36’) dhe Hoxha (69’).

Pas xhiros së 26-të, Ballkani merr kryesimin në ligë me 55 pikë, po aq sa ka Drita, Trepça ’89 zbret në vendin e gjashtë me 32 pikë.

Llapi me këto tre pikë, ngjitet në vendin e pestë me 33 pikë, teksa Arbëria mbetet në vendin e tetë me 27 sosh. /Insajderi.com