Llapi – Shkupi: Formacionet zyrtare

Llapi – Shkupi: Formacionet zyrtare

Ndeshja mes Llapit dhe Shkupit do të jetë përballja kthyese e të dy skuadrave për “UEFA Conference League”, shkruan Insajderi.

Të dy trajnerët tashmë kanë bërë përzgjedhjet e tyre për këtë ndeshje.

Tahir Batatina do të nis ndeshjen me formacionin 4-3-3:

Marijan Coric, Bujar Idrizi, Elvis Prençi, Benjamin Emini, Arbnor Ramadani, Adem Maliqi, Edon Sadriu, Kushtrim Shabani, Ardit Peposhi, Engjell Hoti dhe Alef Firmino Dos Anjos, janë të përzgjedhurit e Batatinës.

Nga ana tjetër, trajneri i mysafirëve, Goce Sedloski do të nis ndeshjen me formacionin 4-2-3-1:

Kristijan Naumovski, Adbul Rwatubayaye, Ardi Iljazi, Senghor Faustin, Kire Markoski, Freddy Alvarez, Matej Cvatanoski, Fisnik Zuka, Bujar Shabani, Konstantin Cheshemdjiev dhe Tome Kitanovski janë të përzgjedhurit e tij.

Ndeshja do të zhvillohet në Stadiumin “Fadil Vokrri” me fillim nga ora 20:00./Insajderi.com