Llapjanët e falin Bajramin në prezencë të trofeut të Kupës së Kosovë

Llapjanët e falin Bajramin në prezencë të trofeut të Kupës së Kosovë

Besimtarët myslimanë në “xhaminë e Dëshmorëve” të Podujevës, bajramin e kanë falur në prezencën e trofeut të Kupës së Kosovës.

Llapi më 12 maj mposhti Dukagjinin pas penalltive për ta fituar Kupën e Kosovës, që njëkohësisht dërgon në kualifikime për Europa League.

“Pata kënaqësinë që në faljen e namazit të Fitër Bajramit në xhaminë Dëshmorët e kombit ta bëjmë me prezencën e trofeut të Kupës së Kosovës”, ka shkruar në Facebook trajneri i Llapit, Tahir Batatina

Ai uroi Bajramin për të gjitë qytetarrët llapnë, legjendave dhe besimtarëve kudo në botë. /Insajderi.com

 

Urime festa e Fitër Bajramit të gjithë qytetarëve llapjanë, Legjendave dhe besimtarëve musliman kudo në botë.
Paqja dhe…

Posted by Tahir Batatina on Thursday, 13 May 2021