Lojtarët që mund të mos jenë në “Rusia 2018”

Lojtarët që mund të mos jenë në “Rusia 2018”

Trajneri i Argjentinës Jorge Sampaoli mbase është njeriu me fatin më të madh në botën e futbollit kur vjen puna për opsionet në sulm.

Messi, Aguero, Higuain, Dybala dhe Icardo kanë bërë 130 gola së bashku këtë sezon në klubet e tyre – dhe të gjithë e meritojnë një vend në Rusi 2018.

Gjithsesi, ky bollëk opsionesh do të thotë një dhimbje koke për Sampaoli-n, i cili nuk ka asnjë zgjedhje por të lë jashtë listës përfundimtare të kombëtares.

Kush mund të jenë yjet që do të qëndrojnë në shtëpi këtë verë?