Lokomotiva e Moskës vs Bayern Munchen, formacionet zyrtare

Lokomotiva e Moskës vs Bayern Munchen, formacionet zyrtare

Me fillim nga ora 18:55, fillon ndeshja në Rusi mes Lokomotivës së Moskës dhe Bayern Munchen, njofton Insajderi.

Në ndeshjen e vlefshme për grupin A të Ligës së Kampionëve, Bayern Munchen udhëton në Rusi për t’u ndeshur me moskovitët e Lokomotivës.

Para fillimit të ndeshjes, tekniku i rusëve, Marko Nikolic, ka bërë publik formacionin e kësaj ndeshje, me skemën 4-3-2-1.  Guilherme, Zhivoglydov, Krychowiak, Smolov, Miranchuk, Corluka, Ignatiev, Murilo, Ze Luis, Rybus, Magkeev.

Në anën tjetër, trajneri gjerman, Hans – Dieter Flick, luan me formacionin 4-2-3-1. Neuer, Suele, Pavard, Kimich, Hernandez, Alaba, Tolisso, Goretzka, Coman, Mueller, Lewandowski. /Insajderi.com