Loriana Kuka në çerekfinale të “Grand Prix Marrakech” në Maroko

Loriana Kuka në çerekfinale të “Grand Prix Marrakech” në Maroko

Loriana Kuka është duke garuar sot në turneun e xhudos Grand Prix Marrakech në Maroko, në përpjekje për ta fituar medaljen e parë të artë këtë vit dhe të dytën në përgjithësi.

Në fillim të këtij viti, xhudistja kosovare e fitoi medaljen e argjendtë në Grand Prix të Tel Avivit, derisa sot do kërkojë ta fitojë të artën në Marok në kategorinë -78 kilogramë, më shumë në Insporti.com.