Loriana nuk i qëndron Tcheumeos – mbetet në garë për bronzë

Loriana nuk i qëndron Tcheumeos – mbetet në garë për bronzë

Loriana Kuka përfundoi luftën e saj çerekfinale në Kampionatin Evropian në xhudo që po zhvillohet në Tel Aviv.

Kuka në çerekfinale dueloi me francezen Audrey Tcheumeo. Francezja ishte favorite absolute në këtë duel, meqë fjala është për një xhudiste, e cila i ka dy medalje olimpike, tri medalje botërore dhe pesë kontinentale në karrierën e saj impresive dhe tashmë si 28 vjeçare, në Tel Aviv ka shkuar si një prej favoriteve kryesore për medalje.

Detajet e luftës dhe gjasat e Lorianës për medalje, i lexoni në postimin e Insportit.