Lufta e Akilit për gysmëfinale – këtu e ndiqni LIVE

Lufta e Akilit për gysmëfinale – këtu e ndiqni LIVE

Akil Gjakova përballet me koreanin Changrim An për plasman në gjysmëfinale të Grand Prix turneut në Antalya. Gjakova, për herë të parë duelon me xhudistin nga Koreja.  An është dy herë kampion aziatik dhe fitues i medaljes së brozztë në Paris, në Grand Slam turneun ku Akili u shpall kampion. Fjala është për një kundërshtar shumë të papërshtatshëm, i cili viteve të fundit nuk merr pjesë shpesh në turne në Evropë, por kësaj radhe kërkon që të merr medalje në qytetin bregdetar turk.

Insporti ju sjell linkun për të parë këtë luftë LIVE.