Luis Suarez krijon një klub futbolli në Uruguaj

Luis Suarez krijon një klub futbolli në Uruguaj

Pavarësisht se do të vazhdojë të qëndrojë në Europë edhe kur të “varë këpucët në gozhdë”, Luis Suarez ka investuar në vendin e tij të lindjes në Uruguaj, njofton Insajderi.

Sipas asaj që raporton “Ovacion Digital”, sulmuesi i Atletico Madrid i ka dhënë jetë Deportivo LS, një klub i cili do të militojë në ligat amatore dhe si qëllim ka ngjitjen në elitën e futbollit profesionist.

Suarez i cili është duke bërë mirë dhe shënuar rregullisht me Atleticon e Madridit tani më bëhet dhe një investitor në futbollin e vendit të tij duke krijuar edhe një klub futbolli. /Insajderi.com