Magjia e Ronaldinho kundër Chelsea – viti 2005 (VIDEO)

Magjia e Ronaldinho kundër Chelsea – viti 2005 (VIDEO)

Raundi i 16-të të finales në Champions League 2004/2005, priti Chelsea kundër Barcelonës. Mourinho kishte ardhur si kampion i Ligës së Kampionëve me Porton, dhe po shpresonte të hynte në histori duke e bërë të njejtën gjë me Chelsea.

Ndeshja e parë kishte përfunduar në të mirë të Barcelonës që kishte mposhtur Chelsea, në Nou Camp me rezultat, 2-1. Barcelona ishte në fillimet e ngritjes së saj kozmike, dhe lojtari kryesor që nisi dekadën e artë të saj, do të përdorte magji në këtë ndeshje.

Për më tepër, lexoni në Insporti.com