Majlinda Kelmendi kalon në çerekfinale

Majlinda Kelmendi kalon në çerekfinale

Majlinda Kelmendi ka kaluar në çerekfinale të Botërorit duke mposhtur italianen Odette Giuffrida.

Kampionia Olimpike në xhudo në çerekfinale pret fituesen e duelit Amandine Buchard dhe Joana Ramos.

Në çerekfinale të Botërorit ka kaluar edhe Distria Krasniqi.