Maldini e bind Tonalin – Zyrtarizimi afër

Maldini e bind Tonalin – Zyrtarizimi afër

AC Milan, është afër të bëjë një “goditje”, sa i përket tregut të Serie A, pasi ata janë shumë afër të nënshkruajnë me super talentin e vlerësuar lartë, Sandro Tonali.

Sipas gazetarit, Antonio Vitielli, MAldini ka biseduar me Tonalin, të cilin e ka bindur të transferohet tek Milan, pasi i ka prezentuar projektin e klubit kuq e zi, transmeton Insajderi.

Marrëveshja në mes klubeve akoma nuk është arritur, por Milan është e gatshme të paguaj 35 milion euro të gatshme dhe të shtojë 10 milion të tjera në formë të bonuseve.

Në garë për Sandro Toanlin, janë fuqishëm edhe Inter, Juventus, Roma e Napoli./Insajderi.com