Man City mposht Arsenalin

Man City mposht Arsenalin

Manchester City e ka mposhtur Arsenalin me rezultat minimal 1-0 në ndeshjen derbi të vlefshme për javën e pestë në Ligën Premier, njofton Insajderi.

Ekipi i Pep Guardiolas i është kthyer fitores pas dy dështimeve, pasi ka mposhtur Arsenalin në takimin e zhvilluar në Etihad.

Pjesa e parë e ndeshjes u karakterizua me lojë më të mirë të Cityt, të cilët krijuan më shumë, menaxhuan lojën dhe shënuan edhe një gol.

Goli i vetëm në këtë pjesë erdhi në minutën e 23-të të ndeshjes dhe ishte Raheem Sterling, i cili shënoi për 1-0./Insajderi.com