Man City në finale – United fitore për statistika

Man City në finale – United fitore për statistika

Manchester City është kualifikuar në finale të Kupës së Ligës (Carabao Cup) dhe për kundërshtar do ta ketë klubin me traditë në futbollin anglez, Aston Villa.

Man City edhe pse në këtë ndeshje pësuan humbje me rezultat minimal 0:1, nga rivalët e qytetit Man Utd. Golin e vetëm të ndeshjes e shënoi mesfushori serb Nemanja Matic, më shumë në Insporti.com.