Man United turpërohet nga Tottenhami

Man United turpërohet nga Tottenhami

Manchester United është turpëruar Old Trafford nga Tottenhami.

Ekipi i Jose Mourinhos, arriti të shënojë fitore të thellë me rezultat 1 me 6, njofton Insajderi.

Harry Kane dhe Heung-Min Son shënuan nga dy gola për mysafirët, ndërsa nga një gol e shënoi edhe Tanguy Ndombele e Serge Aurier.

Ndërsa golin e vetëm për Man United e shënoi Bruno Fernandes.

Me këtë fitore Tottenham ka arritur në pestë me shatë pikë pas katër ndeshjeve, ndërsa Man United ndodhet në pozitën e 16’të me vetëm tre pikë të grumbulluara pas katër dueleve. /Insajderi.com