Manchester City vs West Bromwich Albion – formacionet

Manchester City vs West Bromwich Albion – formacionet

Manchester City pret në “Etihad” mysafirët e West Bromit për javën e 13-të në Premier League, njofton Insajderi.

Guardiola për këtë takim nuk mund të llogarisë në lojtarët Eric Garcia dhe Zinchenko të cilët janë të lënduar, ndërsa mysafirët kanë mungesat e Bartley, Towsend dhe Kanu.

City momentalisht ndodhet në vendin e nëntë me 19 pikë, ndërsa West Brom në vendin e parafundit me vetëm gjashtë pikë.

City në pesë ndeshjet ka arritur dy fitore, dy barazime dhe një humbje, ndërsa West Brom kanë katër disfata dhe vetëm një fitore.

 Manchester City: Ederson, Cancelo, Dias, Ake, Mendy, Rodrigo, Gundogan, De Bruyne (C), Sterling, Foden, Jesus.

WBA: Johnstone, Furlong, Ajayi, O’Shea, Gibbs, Phillips, Saëyers, Livermore, Gallagher, Diangana, Grant. /Insajderi.com