Manchester United do t’i rinovojë kontratën uruguaianit Cavani

Manchester United do t’i rinovojë kontratën uruguaianit Cavani

Edinson Cavani dhe Manchester United pritet të vazhdojnë së bashku bashkëpunimin, njofton Insajderi.

Sipas asaj që raporton “SKY Sports UK”, klubi britanik do t’i rinovojë kontratën bomberit uruguaian të cilit i skadon në qershor.

Klubi nga Manchesteri ka nisur bisedimet për rinovimin e ish-sulmuesit të Napolit dhe PSG-së i cili do të pranonte të vazhdonte përsëri aventurën e tij me klubin e “djajve të kuq”.

Cavani në këtë sezon është aktivizuar në total në të gjitha kompeticionet 24 ndeshje, ku ka shënuar shtatë gola dhe duke dhuruar dy asiste. /Insajderi.com