Manchester United mendon shkëmbim të lojtarëve me Juventus

Manchester United mendon shkëmbim të lojtarëve me Juventus

Ura lidhëse mes Manchester United dhe Juventusit në këtë merkato vere pritet që të jetë më e gjatë sesa thjesht bisedimet për Cristiano Ronaldon, njofton Insajderi.

Siç raportojnë mediat angleze, “Djajtë e Kuq” nuk janë të interesuar vetëm për fenomenin portugez, por edhe për mesfushorin Adrien Rabiot. Francezi, i cili e ka besimin e Andrea Pirlos në Torino, rrallëherë është rritur në nivelet e pritura, por me sa duket, i pëlqen shumë trajnerit Ole Gunar Solskjaer që e kërkon në “Old Trafford”.

Gjithsesi, United nuk duket aktualisht gati që të hapë portofolin për Rabiot, por fillimisht ka ofruar një shkëmbim kokë më kokë me mbrojtësin e majtë, Alex Telles, i blerë verën e kaluar nga Porto. /Insajderi.com