Manchester United në pozitën e tretë, Chelsea në të katetin(FOTO)

Manchester United në pozitën e tretë, Chelsea në të katetin(FOTO)

Manchester United e ka mposhtur Leicester me rezultat 2 me 0, duke siguruar vendin e tretë në ligë, ndërsa Chelsea e ka mposhtur Wolves, për të marrë pozitën e katërt dhe vendin në Ligën e Kampionëve.

Liverpool, Manchester City, Manchester United dhe Chelsea do ta përfaqësojnë Premier Ligën në Ligën e Kampionëve, ndërsa Leicester dhe Tottenahm do të luajnë në Evropa Ligë, raporton Insajderi.

Pëveq Norwich, nga liga ka rënë edhe Watford dhe Bounemouth.

Kështu përfundon ky sezon në Angli, që zyrtarisht ishte më i gjati në histori, për shkak të pandemisë./Insajderi.com.