Manchester United vs Chelsea – Formacionet Zyrtare

Manchester United vs Chelsea – Formacionet Zyrtare

Manchester United dhe Chelsea, takohen sot në gjysmëfinale të Fa Cup në stadiumin legjendar të Wembly.

Të dy ekipet e dëshirojnë shumë finale e kësaj gare, ku atje i pret ekipi i Arsenal, pasi ata duan që ta mbyllin sezonin të paktën me një titull të fituar, raporton Insajderi.

Ole Gunnar Solskjaer ka bërë disa ndryshime interesante për ndeshjen e sotme, duke lënë jashtë formacionit lojtarë si Anthony Martial dhe Paul Pogba. Ai ka vendosur që të startojë me këta lojtarë: De Gea, Maguire, Bailly, Lindeloff: Williams, Matic, Fred, Wan Bissaka: Bernades: Rashford, James.

Ndërsa Lampard e ka lënë jashtë formacionit Pulisic dhe ekipin e ka rreshtuar në këtë mënyrë: Caballero: James, Azpilicueta, Rudiger, Zouma, Alonso, Jorginho, Kovacic, Willian, Giroud, Mount./Insajderi.com