Maradona vdes në të njëjtën ditë me idhullin e tij të politikës

Maradona vdes në të njëjtën ditë me idhullin e tij të politikës

Diego Armando Maradona u shua ditën e mërkure në moshën 60 vjeçare pas një arresti kardiak, e shkaktuar nga një sulmi në tru që kishte përjetuar para disa ditëve, ndërsa data 25 nëntor, koincidonë me datën e vdekjes të komunistit kubanez, Fidel Kastro i cili ka ndërruar jetë pikërisht më 25 nëntor të vitit 2016, njofton Insajderi.

Me veprat e tij gjatë fushës së blertë ai do të mbetet i paarritshëm. “El Pibe de Oro” ka pasur edhe dy idhuj në politikë si Che Guevarën revolucionari argjentinas dhe ish-kryeministrin e Kubës, Fidel Kastron, ku i ka pasur të dy tatuazh në trupin e tij. /Insajderi.com